Výživa labradora

20. 02. 2011 | † 22. 02. 2011 | kód autora: bpH

 

 

 

 

 

 

                                                                 Výživa   labradora

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 215471

Výživa štěněte:

Strava štěněte ovlivňuje významně vývoj kostry a svalstva, a také rychlost růstu. U štěňat velkých plemen znamená příliš rychlý růst velkou zátěž pro kosti, vazy a šlachy, a tedy i na výsledky DKK. Strava by měla obsahovat méně energie, ale přiměřené množství bílkovin. Nejvýhodnější, ale také nejpohodlnější je podávat psovi kompletní suché krmivo určené pro štěňata velkých plemen. Pečlivě však vybírejte, krmivo by mělo být kvalitní, od renomovaných výrobců. K takovému krmivu již není vhodné přidávat jakékoli vitamínové či minerální přípravky.

 

 

 

 

Výživa dospělého psa:
Labradorský retrívr má sklony k nadváze, což může vést k různým zdravotním problémům. Proto pokud váš pes není nijak pracovně vytížený, nedopřávejte mu energeticky vydatné krmivo, ale stravu lehčí, pro psy s normální zátěží. Pokud pes pracuje, hodně běhá a je velmi aktivní, je vhodné krmivo pro psy s vyšší zátěží.
Starší psi již mají jiné potřeby ohledně výživy než štěňata a dospělí psi. Vzhledem ke změnám v metabolismu je vhodné postupně přejít na odlehčené krmivo pro seniory, které dodá vašemu psu všechny potřebné živiny.

Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.